Povrchové úpravy Olivari

Základní surový materiál zekterého se vyrábí kování Olivari je masivní mosazi. Pevnost a mechanická odolnost kování je díky osvědčenému materiálu pro výrobu zajištěna. Samotná mosaz bez povrchové úpravy, však brzy měnní barvu s ohledem na prostředí, ve kterém je kování instalované. Aby byla zajištěna materiálová stálost a zákazník mohl vybrat i různé barevné provedení svého kování s ohledem na charakter interiéru, Olivari všechny modely upravuje odolnými povrchovými úpravami v několika barvách.

Galvanické povrchové úpravy

CR - Leštěný chrom


Klka je chráněna vrstvou chromu, která tvoří vynikající bariéru proti povětrnostním vlivům a nabízí velkou odolnost proti opotřebení. Díky modravě stříbrné barvě a dokonalému lesku je tato úprava obzvláště vhodná pro elegantní prostředí.
Na povrch je poskytována 10letá záruka. 

CO - Satinovaný chrom 


Klika je chráněna vrstvou chromu, která tvoří vynikající bariéru proti povětrnostním vlivům a nabízí velkou odolnost proti opotřebení. Saténový povrch propůjčuje rukojeti příjemnou hmatovou kvalitu. Chromované odlesky nesou formální význam, což usnadňuje použití v moderním prostředí.
Na povrch je poskytována 10letá záruka

 

Povrchové úpravy PVD

PVD je moderní způsob povrchové úpravy, kdy se ve vakuu odpaří/odpráší z pevné látky mikročástečky a ty se pod vysokým tlakem nanáší na povlakovaný materiál. Odpařené mikročástečky se díky procesu spojí přímo s materiálem na který jsou nanášeny. Díky tomu dokonale kopírují povrch a barevné tóny nejsou jen fólií nebo nátěrem, ale jsou součástí kovu. Vakuové pokovování je extrémně tvrdé a trvanlivé. Nanokompozity kovu určují specifickou barvu povrchu a chrání jej před opotřebením, poškrábáním a agresivními látkami, jako je vlhkost, pot, solný sprej, teplotní výkyvy a ultrafialové paprsky.

IS - Superfinish Nerez satin


Barva je nerezová, ale povrchová tvrdost získaná procesem PVD je mnohem lepší než u klasické nerezi. Díky své vysoké houževnatosti se jedná o high-tech povrchovou úpravu, která je zvláště vhodná pro použití na dveřích v místech s vysokým provozem.
Na povrch je poskytována 30letá záruka. 

US - Superfinish Antracit satin 


Jedná se o tmavě šedou s kovovými odlesky, díky čemuž je velmi moderní a exkluzivní povrchová úprava. Jeho tvrdost je lepší než chrom a jeho estetika je vhodná pro high-tech projekty.
Na povrch je poskytována 10letá záruka 

NL - Superfinish Nikl leštěný 


Tato lesklá povrchová úprava má hřejivou, elegantní barvu niklu a výhody povrchu PVD zůstávají nezměněny v průběhu času a nezpůsobují alergické reakce. Vhodné pro pohodlné a sofistikované interiéry.
Na povrch je poskytována 30letá záruka. 

NS - Superfinish Nikl satin  


Saténový povrch nabízí plný výraz rafinované barvy niklu a na dotek jemnou strukturu. Vyzdvihuje tvary dveřní kliky a dělá jí tak vzácnější.
Na povrch je poskytována 30letá záruka 

ZL - Superfinish Mosaz leštěná   


Tato povrchová úprava je příjemná vzhledově a odolná díky povrchu PVD. Modely mosazného kování od jiných výrobců jsou pouze lakované. Olivari Superfinish nabízí prakticky nepoškoditelný povrch a životnost na dlouhá léta bez poškození.
Na povrch je poskytována 30letá záruka. 

TS - Superfinish Mosaz satin   


Saténový povrch má stejné technické vlastnosti jako lesklá verze. Kování má na dotek jemnou strukturu. Satin povrch yyzdvihuje tvary dveřní kliky a dělá jí luxusnější.
Na povrch je poskytována 30letá záruka  

RS - Superfinish Měď satin   


Tato inovativní a expresivní povrchová úprava představuje sílu a chuť otevřenosti k novému. Povrchje vhodný pro rafinované a sofistikované interiéry otevřené k inovacím. Na povrch je poskytována 10letá záruka. 

DS - Superfinish Bronz satin    


Tato nová povrchová úprava je inovativní, ale nadčasová. Půvab minulosti a vzpomínka na jeho krásu spojuje víra v nové a jeho použití v budoucnosti.
Na povrch je poskytována 10letá záruka

 

Barevné povrchové úpravy 

NP - Černá matná  


Práškový lak na bázi epoxidu, silný asi 80 mikronů, nabízí velmi atraktivní povrchovou úpravu s velkou životností za předpokladu, že je výrobek používán v souladu s pokyny a pokyny pro údržbu. Vysoce intenzivní používání a působení prvků může omezit životnost výrobku. Kování s tímto povrchem je ideální pro instalace v soukromých projektech.