Chytrý dveřní zámek ÜTopic

Pravděpodobně nejmenší elektromotorický nabíjecí smart zámek s integrovaným Bluetooth a Wlan.

 ÜTopic je modernizovaný motor pro mechanické zamykací vložky, který lze ovládat pomocí bezplatné aplikace.
Automatické ovládání probíhá buď pomocí čtečky otisků prstů s integrovanou klávesnicí, bezdrátové klávesnice, ručního rádiového vysílače nebo pomocí vlastního chytrého telefonu s Bluetooth nebo přes internet pomocí on-line rozhraní na webu či mobilu.
Brožura Südmetall Ütopic ke stažení zde.

Ovládání dveří chytrým mobilním telefonem přes Bluetooth

Ovládání chytrého zámku Ütopic pomocí aplikce v chytrém mobilním telefonu je základním vybavením. Pomocí aplikace se provádí zprovoznění a prvotní nastavení zámku. V aplikaci se provádí pokročilá nastevení zámku a lze provádět administraci oststních uživatelů či dalších ovládacích prvků.
Komunikace mezi telefonem a zařízením Ütopic probíhá pomocí Bluetooth.
Pro ovládání zařízení je potřeba stáhnout aplikaci Ücontrol přes QR kód, podle toho jaký operační systém využívá váš telefon.

 Vlastnosti aplikace Ücontrol

 

Ovládání dveří on-line přes internet a Wifi

K ovládání chytrého zámku Ütopic pomocí vzdáleného přístupu přes internet slouží WLAN Smart HUB Ütopic. Zařízení se připojí na domáci Wifi síť a poté k chytrému zámku pomocí Bluetooth. Po spárování je možné ovládat zámek Ütopic z jakéhokoliv místa, kde je dostupné internetové připojení pomocí aplikace Ücontrol. Přestože připojíte zámek Ütopic k wifi síti, stále je možné ovládat zařízení i pomocí jiných off-line zařízení jako je čtečka otisků prstů, číselná klávesnice, smart home rozhraní apod. bez omezení.

  

 Ovládání  pomocí WLAN Smart HUB

 

Ovládání dveří otiskem prstů

Vaše dveře můžete jednoduše ovládat i pomocí otisku prstů. Na zámek instalujete zařízení Ütopic a přidáte bateriovou čtečku otisků prstů včetně číselné klávesnice. Otevření otiskem prstů je jedním z nejbezpečnějších způsobů otevírání dveří. Otisk nelze zkopírovat nebo předat jiné osobě. Otevření dveří může provést pouze oprávněná osoba, která má načtený otisk prstu do zařízení. Naše čtečka otisku prstu je na baterii. Není potřeba instalovat žádnou kabeláž nebo připojení. jednoduše čtečku nalepíte nebo našroubujete na dveře a můžete otevírat dveře pomocí otisku prstu. 

  

 Ovládání  pomocí čtečky otisku prstů

 

Ovládání dveří pomocí zařízení jiných výrobců (čtečky, servery, GSM moduly)

Kromě kompatibilních standardních ovládacích prvků Ütopic je možné Smart zámek Ütopic ovládat také pomocí elektronických zařízení jiných výrobců než Südmetall. Častý požadavek je připojení k řídící jednotce chytrého domu. Aktuálně je možné připojit zařízení k jednotce LOXONE, Jablotron a pod. Díky Smart home rozhraní můžete propojit Ütopic také s jakoukoliv čtečkou otisku prstu nebo karet. Rozhraní využívá připojení pomocí klasického bezpotenciálového kontaktu.  

  

 Ovládání  pomocí Smart home interface

Ovládání dveří dálkovým ovladačem 

Chcete ovládat svoje dveře dálkovým ovladačem jako dveře u auta? Není problém. Zámek ütopic je možné párovat také s dálkovým ovladačem. Tento způsob ovládání ocení zejména uživatelé, kteří chtějí dveře ovládat na dálku a nepotřebují instalovat žádnou kabeláž. Ideální použití pro recepce, sklady nebo pro osoby se sníženou schopností pohybu. Uživatel pro otevření dveří nepotřebuje ovládat chytrý telefon ale pouhým stisknutím tlačítka dveře odemkne či zamkne.   

 

Ovládání dveří dálkovým ovladačem

  

 

 

 

Ovládejte dveře všemi zařízeními najednou

Všechna ovládací zařízení k chytrému zámku Ütopic můžete vzájemně kombinovat a používat kompatibilní zařízení v jedné instalaci. Každé zařízení je jako jeden uživatel. Zámek Ütopic může obsloužit až 39 zařízení/uživatelů.
Jedny vstupní dveře tak můžete ovládat mobilem, otiskem prstu i třeba otevřít na dálku pomocí internetu.

Infolinka pro dotazy ohledně zámku ÜTOPIC: +420 608 330 651 

 

S průměrem 50 mm a délkou 70 mm můžeme říci že se jedná o jeden z nejmenších smart zámků na trhu.

 

 

 Otázky a odpovědi

Mohu Chytrý zámek ÜTOPIC nainstalovat na stávající dveře bez složité demontáže vložky a kování?

Ano. Smart zámek ÜTOPIC se montuje na stávající cylindrickou vložku ve dveřích z vnitřní strany. Důležité je aby stávající cylindrická vložka přesahovala přes šítek nebo rozetu alespoň 2 mm. Vložku není potřeba demontovat ani nijak upravovat. ÜTOPIC se namontuje přímo na stávající vložku.

  

Mohu nechat ve dveřích stávající cylindrickou vložku, nebo potřebuji k ke smart zámku ÜTOPIC nějakou speciální vložku? 

Všeobecně není nutné stávající cylindrickou vložku ve dveřích měnit. Jediná úprava, která bude opotřeba je seříznutí klíče, který běžně používáte pro otevírání dveří.
Klíč je potřeba seříznout podle návodu aby přesahoval z vložky v délce 4-5 mm.ÜTOPIC můžete použít i společně s vložkou, která nemá tzv. nouzovou funkci otevření. Tedy nelze otáčet otáčet klíčem z obou stran současně. ÜTOPIC lze v nastavení naprogramovat tak, aby bylo možné klíč zasunout i z druhé strany dveří a přitom používat smart zámek.
V případě, že nebudete chtít upravovat klíč na původní cylindrické vložce. Můžeme nabídnout kompletní novou bezpečnostní vložku, která má již klíč upravený pro použití se zámkem ÜTOPIC a je vybavena také nouzovou funkcí otevření.


Smart zámek ÜTOPIC je na baterii. Jak dlouho baterie vydrží, případně je potřeba jí po čase vyměnit?


Smart zámek se nabíjí podobně jako mobilní telefon pomocí nabíječky, která je součástí balení. Nabíjecí otvor je v horní části smart zámku a je chráněný krytkou.
Není potřeba nic demontovat ani fyzicky měnit baterie. Na jedno nabití zámek vydrží cca 90 dní. 


V ÜTOPIC smart zámku jsou integrované kvalitní Li-ion baterie, které vydrží až 1000 nabíjecích cyklů.

Dají se dveře nějak nouzově otevřít v případě, že se náhodou baterie ve smart zámku vybije?

Ano. Dveře je možné otevřít klasicky pomocí klíče z venkovní strany, tak jako jste zvyklí u obyčejného zámku. Z vnitřní strany je možné dveře odemknout pomocí otočného knoflíku z čelní strany smart zámku. 


To, že se baterie vybíjí je s velkým předstihem viditelné v mobilní aplikaci. ÜTOPIC také oznamuje vybíjející se baterii výstražným tónem při každém použití zámku.

Je aplikace v mobilu pro ovládání zámku ÜTOPIC v češtině?

Ano, mobilní aplikace pro smartphony s operačním systémem Android nebo Apple jsou plně lokalizovány do českého jazyka. Včetně rychlého průvodce nastavení v aplikaci a manuálů k ovládání. 
  

 

Je možné ovládat smart zámek ÜTOPIC také jinak než pomocí kompatibilních zařízení Ütopic? 

Smart zámek ÜTOPIC je také možné připojit pomocí univerzálního rozhraní k jakémukoliv zařízení také od jiných výrobců. Dveře tak můžete ovládat pomocí různých čteček, GSM brány, alarmem nebo řídícím systémem chytrého domu (LOXONE, Jablotron)

Zámek Ütopic lze ovládat přes internet i pomocí Bluetooth.
Jaká je výhoda v lokálním off-line řešení, kdy je zámek ovládán pouze přes Bluetooth?

Závislost na cloudu výrobce - nepotřebujete internetové připojení a závislost na cloudu výrobce zámku. Jako nejslabší stránka cloudových smart home řešení se jeví nepřetržitá závislost na serveru výrobce.

Ochrana soukromíNedávná kauza týkající se hlasového asistenta Amazon Alexa, kdy zaměstnanci Amazonu po celém světě odposlouchávali klienty, je jedním z příkladů rizik, která přináší cloudová řešení. I některá ze zařízení Nest byla vybavena mikrofony, o nichž kupující nevěděli. Podle Googlu to bylo neúmyslné a uživatelé nebyli sledováni. Kde je ale pravda? Zjednodušeně, zámek v off-line provedení můžete otevřít skutečně pouze vy a nikdo nezvaný na dálku.

Ütopic lze integrovat do systémů ovládání chytrého domu předních výrobců jako Loxone či Jablotron. Tito výrobci poskytují nejvyšší ochranu a zabezpečení komunikace přes své servery a zajistí možnost bezpečné komunikace i v on-line prostředí. 

Nižší cena zařízení - v off-line režimu nemusíte objednávat Wifi smart HUB rozhraní. Ütopic budete plnohodnotně ovládat pouze pomocí mobilního telefonu přes Bluetooth. Kdybyste si to ale v budoucnu rozmysleli, můžete Wifi Smart HUB dodatečně kdykoliv dokoupit a zámek ovládat i přes internet.  

Lze zámek Ütopic ovládat na dálku přes internet? 

Ano, je to možné. Pro ovládání zámku Ütopic přes internet je potřeba zakoupit společně s chytrým zámkem rozhraní Wifi smart HUB, které umožňuje plnohodnotné ovládání zámku na dálku přes internet. Vzdáleně lze přidávat i odebírat uživatele včetně jejich časových omezení. Online také sledujete činnost zámku nebo stav baterie. 

  

 Je možné otevřít dveře nějakým způsobem i na dálku bez internetu nebo když nový uživatel nemá přístup k internetu?

 Ano. Dveře je možné otevřít pomocí jednorázového kódu, který lze zaslat e-mailem, SMS nebo jiným způsobem v textové formě. Správce zámku ve své aplikaci vygeneruje tento jedinečný kód a odešle ho uživateli, který si nainstaluje aplikaci Ütopic do mobilu. V této aplikaci zadá tento jednorázový kód a dveře se otevřou.

Management pomocí aplikace v chytrém telefonu

- Aplikaci jednoduše stáhnete z Google Play nebo AppStore.
- Přidělení oprávnění dalším uživatelům, např. kódem nebo přímo na jednotce
- Automatické akce programovatelné na základě denní doby a týdenního plánu
- Dočasná oprávnění (např. pro úklidové pracovníky)
- V aplikaci jsou viditelné protokoly využití a zobrazení stavu energie
- Lze přidat až 40 různých smartphonů nebo ovladačů
- Jednorázové kódy lze vytvářet na dálku bez připojení k internetu. Ty lze sdílet s kýmkoliv kdo má instalovanou aplikaci ÜTOPIC Smart lock.
- Rychlé a stabilní připojení
- Všechna nastavení zámku lze změnit
- K dispozici jsou protokoly použití
- Vysoce bezpečná komunikace Bluetooth

Aplikace pro ovládání smart zámku je zdarma ke stažení zde: 

 

 

 

 Další vlastnosti zámku Ütopic

Na vašem soukromí nám záleží

Potřebujeme Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli lépe přizpůsobit webové stránky a usnadnit jejich používání. Kliknutím na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s uložením cookies do Vašeho prohlížeče, díky kterým využijete potenciál webu naplno. Podrobnosti najdete na stránce "Informace o cookies".